Науковi досягнення кафедри:
1. Отримано нові дані про біохімічні та імунологічні процеси, дисфункцію ендотелію у печінці при вірусних гепатитах В і С, формування фетоплацентарної недостатності у вагітних на тлі цих гепатитів й ризики трансплацентарної передачі збудника.
2. Описано сім раніше не відомих клінічних симптомів інфекційних хвороб.
3. Вперше розроблено термографічну семіотику поширених інфекційних хвороб (гострих респіраторних вірусних інфекцій, вірусних гепатитів, харчових токсикоінфекцій, шигельозу та ін.).
4. Поглиблено знання про механізм лікувальної ефективності різних видів ентеросорбентів, антиоксидантів, гепатопротекторів, імуностимуляторів й обґрунтовано доцільність їх поєднаного застосування при вірусних гепатитах, лептоспірозі і гострих кишкових інфекціях, що полегшує перебіг захворювань і скорочує термін лікування.
5. Запропоновано метод колоносорбції при гострих кишкових інфекціях, що суттєво пришвидшує клінічне одужання і забезпечує санацію кишечнику від патогенних мікроорганізмів без додаткового застосування антибактерійних засобів.
6. Доведено можливість підвищення ефективності рекомбінантних α-інтерферонів та індукторів інтерфероноутворення при вірусних гепатитах за умови попередньої дезінтоксикації організму ентеросорбентами.
7. Розроблено аерозольну інтерферонотерапію гострих респіраторних вірусних інфекцій і доведено її високу клінічну ефективність.
8. Отримано й впроваджено в лікарську практику протилептоспірозний алогенний імуноглобулін, за допомогою якого вдалося утричі знизити летальність при тяжких формах недуги.
9. Вперше в Україні діагностовано ідіопатичну дерматопатію (хворобу Моргелонів) і розроблено її диференційну діагностику.
10. Узагальнено світовий досвід з медичної протидії біотероризму і розроблено низку пропозицій для лікувально-профілактичних закладів й органів охорони здоров’я України.
11. Розроблено і впроваджено нові методи діагностики лямбліозу.
12. Доведено високу ефективність застосування протипаразитарних препаратів у комплексному лікуванні хворих на алергічні дерматози із супутнім лямбліозом.
13. Проведені масштабні обстеження співробітників і студентів ТДМУ ім.. І.Я. Горбачевського та працівників тернопільської університетської лікарні на інфікування їх вірусами гепатитів В і С та на предиктори виникнення цих гепатитів, запропоновано протиепідемічні заходи і комплексне лікування виявлених хворих з використанням новітніх лікувальних програм.
14. Завершене виконання між кафедральної комплексної науково-дослідної роботи «Клініко-епідеміологічне та імунологічне обґрунтування вдосконалення профілактичних і лікувальних технологій при грипі та інших гострих респіраторних вірусних інфекціях». Розроблено модель розповсюдження ГРЗ в Тернопільській області восени 2009 р. Вдосконалене лікування грипу та інших ГРВІ за допомогою альтабору, інгавірину та ентеросорбентів. Створено модель гострого респіраторного дистрес-синдрому лабораторних тварин і досліджено ефективність синтезованих антиоксидантів.
15. У 2017 році на кафедрі завершена науково-дослідна робота «Вдосконалення діагностичних, лікувальних і профілактичних заходів при розповсюджених вірусних і паразитарних хворобах».
З 1995 р. на базi кафедри щоквартально видається науково-практичний медичний журнал "Інфекцiйнi хвороби", спiвзасновником якого є Тернопiльський державний медичний університет iм. І.Я. Горбачевського (головний редактор проф. М.А. Андрейчин, вiдповiдальний секретар проф. В.С. Копча). Видано понад 108 чисел цього часопису.
Журнал включено до міжнародних науково-метричних баз «Google Scholar» та «Copernicus». Відповідно до постанови ВАК України від 26.05.2010 р. № 1-05/4 журнал «Інфекційні хвороби» повторно внесений до переліку наукових фахових видань, в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата наук у галузі медицини.З 1997 р. М.А. Андрейчин очолює Асоцiацiю iнфекцiонiстiв України; секретар Асоцiацiї - доцент О.Л. Івахiв. Регулярно проводяться з’їзди, науково-практичнi конференцiї i пленуми Асоцiацiї iнфекцiонiстiв України, видаються їх матерiали. Рішення надсилається до Міністерства охорони здоров’я і використовується ним задля боротьби з інфекційними захворюваннями та підвищення якості допомоги населенню.
Науковi досягнення спiвробiтникiв кафедри впровадженi у формi 88 патентiв i авторських свiдоцтв на винаходи, 72 рацiоналiзаторських пропозицiй.
У 2018 році вийшли: Інфекційні хвороби : підручник : у 2 т. / за ред. В. П. Малого, М. А. Андрейчина. – Львів : Магнолія 2006, 2018; Інфекційні хвороби: підручник для післядипломної освіти: у 2 т. / М.А. Андрейчин, І.М. Асоян, А.В. Бондаренко та ін.; за ред. В. П. Малого, М. А. Андрейчина. – Львів: Магнолія, 2018; Інфекційні хвороби: підручник / О.А. Голубовська, М.А. Андрейчин, А.В. Шкурба та ін. ‒ 2-е вид., випр. і допов. – Київ: ВСВ «Медицина», 2018. – 730 с.