Виховна робота у ВНЗ – двосторонній процес, взаємодія вихователя і студента. Роль академнаставника полягає у спрямуванні виховної роботи в групі відповідно до побажань і ініціативи студентів та плану організації і проведення виховної роботи в університеті на рік.

Важливе місце в роботі кафедри належить виховній роботі викладачів серед студентів, що спрямована на формування у них моральних якостей, громадської активності та відповідальності за долю України, дбайливого ставлення до національного багатства країни, любові до рідної мови.

При плануванні виховної роботи наставники передбачають вивчення здібностей студентів кураторських груп до навчання; ставлення до обраної спеціальності та плани на майбутнє; стан навчальної дисципліни та критерії вихованості студентів; вивчають житлово-побутові умови студентів, а також приділяють належну увагу студентам-сиротам.

Пріоритетним у виховній роботі зі студентами викладачів інфекційних хвороб є реалізація особистісно орієнтованого підходу в навчально-виховному процесі, залучення молоді до національної та світової культури, збереження морального та фізичного здоров’я молодого покоління, виховання патріотизму, громадських якостей особистості, забезпечення педагогічних умов для соціалізації студентів, виховання в них життєвої компетентності.

Студенти 8 групи V курсу разом з наставником І. Іщук на виставі "Звідки беруться діти?" (2024 р.)

Смаколики поїдуть до наших  воїнів-захисників (група 508, наставник  І.Іщук, 2024 р.)

Професор В.С. Копча разом з кураторською 506 групою під час краєзнавчої мандрівки Тернопільщиною (2023 р.)

Російське вторгнення в Україну 2022 року змінило наше життя....Тепер наш обов'язок, поряд з навчанням, допомога нашим славетним, мужнім,  героїчним ЗСУ, які боронять нашу країну, нас від рашистів-нелюдів...

Участь у акції «Коробочки тепла» для військовослужбовців (група 505, наставник  ас. М.Т. Гук, 2024 р.)

Студентка Анна Снітко презентувала лекцію "Папілома вірус людини" для школярів (508 група, наставник І.С. Іщук, 2024 р.)

Наші  кураторська 503 група  (наставник - доц. О.Л. Івахів) допомагає у волонтерському центрі ТНМУ (2022 р.)

Студенти кураторських груп працюють у волонтерському центрі ТНМУ (2022 р.)

Наші  студентки (508 група) у волонтерському центрі ТНМУ ліплять смачні вареники для воїнів на передовій (2022 р.)

Викладачі допомагають у волонтерському центрі допомоги бійцям - сортування та відправка ліків на фронт та лікарні на сході країни....(2022 р.)


Студенти і викладачі кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією  виконують гімн України в день Єднання (16.02.22 р.)

Викладачі курсу  шкірних та венеричних хвороб разом із студентами-іноземцями, які займаються в режимі он-лайн, виконують гімн України в день Єднання (16.02.22 р.)

Дистанційна зустріч-бесіда  асистента Я.І. Йосик з кураторською групою 418  (2021 р.)

Онлайн лекція на тему: "День студента в країнах  світу", 407 група, наставник З.В. Смаглій (2021 р.)

Зустріч доцента Н.Г Завіднюк з наставницькою  549 групою (2021 р.)

Доцент В.О. Качор разом з кураторською 554 групою під час екскурсії до етнографічного музею (2021 р.)

Національне та патріотичне виховання.

На кафедрі інфекційних хвороб виховання студентської молоді є невід'ємною частиною освітнього процесу, метою якого є поповнення суспільства не тільки кваліфікованими, але й високоморальними особистостями. За кафедрою щороку закріплюються групи 4-го та 5-го курсів медичного факультету.

У зв’язку із складною політичною ситуацією в країні викладачі кафедри регулярно проводять із студентами інформативні бесіди, обговорюючи гарячі події на Сході держави, політичні новини в Україні та за її межами. Згідно розпорядження директора департаменту освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації «Про запровадження обов’язкового політичного інформування в навчальних закладах області», з метою забезпечення належного сприйняття політичних подій, що відбуваються в державі в університеті на кафедрах запроваджено обов’язкове щотижневе політичне інформування студентів. При проведенні політінформації із студентами піднімаються та обговорюються питання ролі студентської молоді у становленні правового суспільства, прав людини в правовій державі. 

Студенти кураторських груп брали активну участь у суспільно-патріотичному житті країни: підтримка Євромайдану у Тернополі, участь у патріотичній ході «Марш миру», 18 травня 2014 р., екскурсії до Тернопільського музею політв'язнів. 

Наставники груп проводять із студентами бесіди на теми: «Революція гідності – виклик історії», присвячені подіям у м. Києві 2013-2014 року та «Голодомор: погляд через роки», присвячені руйнівним наслідкам голодоморів в Україні. 

 Під час маршу гідності (Тернопіль, 2014 р.


Екскурсія до музею політв"язнів (2014 р.)

Доц. В.О. Качор разом з кураторською групою під час екскурсії до музею політв"язнів (2015 р.)

Екскурсія до музею політв"язнів (2015 р.)

 Другу річницю Революції Гідності вшанували Маршем Гідності 20 листопада 2015 року  (на фото - 10 група 5-го курсу медичного факультету).

Під час маршу гідності. Доцент Н.А. Ничик з кураторською групою (2014 р.)

Наставниками груп організовуються екскурсії в музеї міста, відвідування виставок, концертів, вистав тощо. В січні 2017 р. 17 група 5 курсу медичного факультету разом з куратором доц. І.С. Іщук відвідала Інтерактивний музей, присвячений воїнам АТО.

Доц. І.С. Іщук разом з кураторською групою в  інтерактивному музеї, присвяченому воїнам АТО (2017 р.)

17 група 5 курсу медичного факультету разом з куратором доц. І.С. Іщук відвідала Інтерактивний музей, присвячений воїнам АТО (2017 р.)

   Інтелектуально-духовне та естетичне виховання.

Наші студенти брали участь у творчому звіті колективів художньої самодіяльності ТДМУ, присвяченому 200-річчю з дня народження Тараса Шевченка «Нам треба твого голосу, Тарасе», Дні вуличної музики (студентка Зоряна Сабат – солістка гурту Тернопільського державного медичного університету імені І. Горбачевського «Prima Vera», який виконав гімн України у стилі акустичного вуличного бенду. Куратори  разом зі студентами відвідували вистави Тернопільського драматичного театру – «Антракт», «Народний депутат», «Занадто одружений таксист»  та Міжнародний джазовий  фестиваль.

Куратор Гук М.Т. зі студентами 505-ї  групи медичного факультету на виставі Тернопільського драмтеатру "Пекельна спокуса" (2024 р.)

Куратор Івахів О.Л. зі студентами 509-ї  групи медичного факультету на виставі Тернопільського драмтеатру "Ніч перед Різдвом" (2023р.)

Куратор Вишневська Н.Ю зі студентами 9-ї  групи V курсу медичного факультету на виставі Тернопільського драмтеатру "Тітка Чарлі" (2017 р.)

Куратор Н.Г. Завіднюк зі студентами 5-ї групи V курсу медичного факультету на виставі Тернопільського драмтеатру "Тітка Чарлі" (2017 р.

Куратори Н.Г. Завіднюк та Вишневська Н.Ю зі студентами 9-ї  та 5-ї груп V курсу медичного факультету на виставі Тернопільського драмтеатру "Тітка Чарлі", "Наталка Полтавка", "Гуцулка Ксеня". 

Студенти 19 гр. V курсу разом з куратором Н.  Ничик на виставі "Наталка Полтавка" (2016 р.)

  Екологічне виховання.

Студенти кураторських груп долучалися до прибирання набережної Тернопільського ставу. Було організовано краєзнавчі екскурсії: поїздки до Збаразького замку та в печери с. Млинки (куратор – ас. Н.Ю. Вишневська).

  Моральне виховання.

Куратори впродовж року проводять бесіди зі студентами на теми: “Майбутнє країни – наше майбутнє”,  «Україна – найкраща країна»,  “Етика сімейних відносин”, “Сучасне і майбутнє молодого лікаря”.

Під час зустрічі з ветераном університету - заслуженим винахідником та раціоналізатором доц. О.С. Луцуком (2015 р.)

Після виховної бесіди “Майбутнє країни – наше майбутнє” (2015 р.)

Зустріч з наставницькою 520 групою для проведення виховної бесіди «Україна – найкраща країна» (2023 р.)

  Благодійна діяльність, волонтерство.

Студенти З. Сабат, О. Лотоцька, І. Чабанюк, Н. Шубала брали участь у проведенні курсів для жителів м. Тернополя та в школах з основ надання першої долікарської допомоги.

В рамках літературно-мистецького фестивалю «Ї» (28-30.03.2014) організували зустріч та культурне дозвілля (екскурсія рідним містом) музичного гурту з міста Києва.

В листопаді-грудні 2018 року викладачі кафедри разом з наставницькими групами (25 група 5 курсу медичного факультету) долучилися до благодійної акції та на зібрані кошти купили й передали предмети першої необхідності до   Центру соціально-психологічної реабілітації дітей. 

Заставна Надія (25 група 5 курс) в Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей (2018  р.)

В Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей (2018 р.)

Соціальний захист, відвідування гуртожитків.

Закріплені працівники кафедри відвідують студентів у гуртожитку згідно графіку.

   Здоровий спосіб життя, фізичне виховання і спорт.

В усіх кураторських групах проведено бесіди “Куріння – глобальна проблема людства”, «Активний спосіб життя – запорука довголіття». Частина студентів кураторських груп – активні велосипедисти.

Куратор Ничик Н.А.. зі студентами 507-ї  групи медичного факультету  - змагання з боулінгу (2024 р.)


Куратор Івахів О.Л. зі студентами 509-ї  групи медичного факультету  - прогулянка вечірнім Тернополем (2024 р.)


Всесвітній День боротьби зі СНІДом «Myths and Facts of AIDS» (2016 р.)

 Доц. Н.Г. Завіднюк до Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом прочитала лекцію «Myths and Facts of AIDS» (2016 р.)


Доц. Качор В.О. разом з наставницькою групою здійснили екскурсійний тур "Замки  Тернопільщини та Львівщини" (2016 р.)

Вересень  2017. Доц. Н.Г. Завіднюк разом з кураторською групою 

(20 гр. V курсу медичного факультету) в парку "Здоров"я" ( 2017 р.)

Куратор ас. Н.Ю. Вишневська з наставницькою групою в Берегово (2018 р.)

Творчий вечір письменника  В. Шкляра ( 2017 р.)                        

 Наставницька 6-а група (куратор Я.І. Йосик) стала співорганізатором творчого вечора письменника  В. Шкляра ( 2017 р.)

Асистент Н.Ю. Вишневська з 19-ою кураторською групою на виставі  "Тітка Чарлі" (2017 р.)

Спільний похід до Тернопільського драматичного театру на виставу "Сорочинський ярмарок"  кураторів з наставницькими 3, 20, 21, 22 групами  (5 курс, медичний факультет) (2018 р.

Зустріч з академіком НАМНУ проф. М.А. Андрейчиним під час презентації нового видання "Клінічна латина з англійськими та українськими відповідниками". ( 33 група 5 курс медичний факультет, куратор доц. В.О. Качор (2018 р.)

Доцент Н.Г. Завіднюк та наставницька 45 група 5-го курсу медичного факультету на вечорі джазу у філармонії (2018 р.)

Після перегляду чудової вистави  "У всьому винен гороскоп" з неймовірно талановитими студентами акторами.  25 та 26 групи 5-го курсу медичного факультету з куратором Н. Ничик (04.12.18). Позитивні емоції, герний настрій, незабутні враження! Щира подяка колективу театральної студії "Art-drama"! (2018 р.)

Зустріч з академіком НАМН України професором М.А. Андрейчиним. 25 група 5 курс. Наставник доц. О.Л. Івахів (2018 р.)

На виставі "Рятуйте, мене женять", 21 група  5 курс,   куратор -  доцент  О.Л. Івахів (2019 р.)

Екскурс в історію. Життя св. Роха, 9 група  5 курс,    куратор -  асистент Н.Ю. Вишневська (2019 р.)

Наставницькі групи 521 і 530 разом з кураторами на виставі студентського арт-гуртка "Арт-драма". Вистава "Ціаністий калій з молоком або без",     (2020 р.)

Після лекції проф. А. Вихруща "Пізнай самого себе...".  30 група  5 курс,    куратор -  асистент Я.І. Йосик (2020 р.)

420 група разом з куратором доц. Н.А. Ничик долучилася до благодійної акції - до Великодніх свят зібрали та передакошти для потребуючих з Будинку милосердя Святої Вероніки, що знаходиться у селі Петриків (2021).