Клінічними базами кафедри є інфекційне відділення Тернопільської міської комунальної лікарні швидкої допомоги (30 ліжок) і Тернопільський обласний шкірно-венерологічний диспансер,  кабінети інфекційних захворювань поліклінік № 1 і 2 м. Тернополя, поліклінічне відділення вказаного диспансеру, Тернопільська міська санепідемстанція, кабінет щеплень Тернопільської міської дитячої поліклініки, КЗТОР "Центр профілактики і боротьби зі СНІДом". 

Щорічно завідувач і працівники кафедри в плановому та ургентному порядку консультують пацієнтів в інфекційному відділенні, відділеннях Тернопільської університетської лікарні, а також лікувальних закладах міста та області (понад 1000 консультацій). 

 Колектив кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією, шкірними та венеричними хворобами (2022 р.)

Колектив курсу шкірних та венеричних хвороб з практичними лікарями (2022 р.)

З метою детального вивчення хвороби Лайма та розробки нових методів діагностики та лікування Тернопільський державний медичний університет розпочав широкомасштабні дослідження цієї інфекції і з власної ініціативи вийшов на міжнародне співробітництво. «Нами підписана угода з Вищою школою імені Папи Іоанна Павла ІІ в Білій Підлясці (Польща), Інститутом медицини села (м. Люблін, Польща), Самаркандським державним медичним інститутом (Узбекистан).  Викладачі кафедри активно працюють над дослідженням особливостей перебігу Лайм-бореліозу та оцінкою ефективності апробованих схем лікування.

Відкритий урок для 8-9 класів ліцею «Гармонія» до Всесвітнього дня здоров‘я провела асистент кафедри Л.П. Мельник. Місце проведення Тернопільська Обласна Бібліотека для дітей (2023 р.)

Відкритий урок для учнів 8-9 класів ліцею «Гармонія»  м. Тернополя до Всесвітнього дня здоров‘я (2023 р.)

Професор Шкільна М.І. під час виступу перед працівниками лісових господарств Закарпатської області. Хуст. (2022 р.)

Працівники лісових господарств Закарпатської області слухають лекцію професора Шкільної М.І.  на тему "Хвороба Лайма"Хуст. (2022 р.)

Доцент кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією, шкірними та венеричними хворобами Марія Шкільна виступила з доповіддю «Лайм-бореліоз та інші трансмісивні інфекції на Тернопільщині: діагностика, профілактика, лікування». (2021 р.)

Навчальний тренінг: "Основи та практика керування ризиками небезпек, формування ризикоорієнтованого мислення працівників підприємств-підрядників в лісовій галузі". Виступ доц. М.І. Шкільної , м. Житомир (2021 р.)

Головним напрямком кафедри є розробка, лікування та діагностика таких важливих інфекційних хвороб, як вірусні гепатити, лептоспіроз, гострі респіраторні вірусні інфекції та кишкові інфекції. Серед інших напрямків – розробки, які стосуються лікування і діагностики оперізувального  герпесу, бешихи. У 2016 р. розпочато міжнародне наукове співробітництво з проблеми Лайм-бореліозу. 

Оговорення отриманих результатів під час термографічного обстеження : проф. М.А. Андрейчин, головний  лікар ТОКШВД Семенина Р.О, ас. Гук М.Т. (2022 р.)

Ас. Гук М.Т. під час проведення термографічного обстеження : (2022 р.)

Наші викладачі були серед перших, хто вступив у боротьбу з COVID-19.  Професор. В.С. Копча, доценти Завіднюк Н.Г.  та Качор В.О.., асистенти Йосик Я.І. та Вишневська Н.Ю. забезпечили нічними чергуваннями інфекційне відділення м. Тернополя. Професории М.А. Андрейчин та В.С. Копча  багаторазово виступали на телебаченнї, розповідаючи про небезпеку та клінічні особливості коронавірусної інфекції, наголошуючи про важливість дотримавання протиепідемічних заходів.

Вручення Почесної грамоти Кабінету Міністрів України  асистенту кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією Я.І. Йосик (2021 р.)

Вручення Почесної грамоти Кабінету Міністрів України  доценту кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією Н.Ю. Вишневській (2021 р.)

Вручення Почесної грамоти Кабінету Міністрів України  доценту кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією Н.Г. Завіднюк  (2021 р.)

У 2021 році працівники кафедри були нагороджені  Почесними грамотами Кабінету Міністрів України  за внесок у  розвиток охорони здоров"я та високий професіоналізм.

Виступ  проф. В.С. Копчі на І-му міжнародному онлайн-конгресі "PANDEMIC STOP!" 24-26.04.2020 р. (2021 р.)

Виступ  проф. В.С. Копчі на польсько-українському вебінарі «Поступ у дослідженні COVID-19» 16.06.2020 р. на тему «Роздуми стосовно лікувальної та профілактичної перспективності різних засобів при COVID-19» (2020 р.)

Доцент Н.Г. Завіднюк під час огляду пацієнтів з коронавірусною інфекцією в інфекційному відділенні (2020 р.)

Асистент Н.Ю. Вишневська  - огляд пацієнтів з коронавірусною інфекцією в інфекційному відділенні (2020 р.).

Згідно з Указом Президента України №18/2020 «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Соборності України», звання заслуженого лікаря України отримав доцент кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією, шкірними та венеричними хворобами Івахів Олег Любомирович (2020 р.).

Обстеження пацієнта із морфеа  в кабінеті УЗД  шкіри проводить асистент З.В. Смаглій (2021 р.)

Обстеження пацієнта  проводить асистент  К.Б. Штокайло (2021 р.)


Ознайомлення з роботою лазерного апарату Milta (2019 р.)

Обстеження пацієнтки за допомогою медичного тепловізора  Ulirvision TI120  (2019 р.

Клінічний обхід проф. М. А. Андрейчина (2018 р.)

Клінічний обхід доц. М.І. Шкільної та головного лікаря шкірно-венерологічного диспансеру (2018 р.)

Співробітники кафедри постійно удосконалюють лікувальну майстерність на навчально-практичних тренінгах (2018 р.)

Доц. Н.А. Ничик та ас. Я.І. Йосик під час тренінгу : "Надання послуг з тестування на ВІЛ", Київ. (2018 р.)

Впровадження нових методів лікування в нфекційному відділенні (2017  р.)

Впровадження лазеротерапії в лікувальну роботу інфекційного відділення (2017  р.)

Описано сім раніше не відомих клінічних симптомів інфекційних хвороб.

Вперше розроблено термографічну семіотику поширених інфекційних хвороб (гострих респіраторних вірусних інфекцій, вірусних гепатитів, харчових токсикоінфекцій, шигельозу та ін.).

Поглиблено знання про механізм лікувальної ефективності різних видів ентеросорбентів, антиоксидантів, гепатопротекторів, імуностимуляторів й обґрунтовано доцільність їх поєднаного застосування при вірусних гепатитах, лептоспірозі і гострих кишкових інфекціях.

Запропоновано метод колоносорбції при гострих кишкових інфекціях, що суттєво пришвидшує клінічне одужання і забезпечує санацію кишечнику від  патогенних мікроорганізмів без додаткового застосування антибактерійних засобів.

Розроблено аерозольну інтерферонотерапію гострих респіраторних вірусних інфекцій і доведено її високу клінічну ефективність.

Отримано й впроваджено в лікарську практику протилептоспірозний алогенний імуноглобулін, за допомогою якого вдалося утричі знизити летальність при тяжких формах недуги.

Узагальнено світовий досвід з медичної протидії біотероризму і розроблено низку пропозицій для лікувально-профілактичних закладів й органів охорони здоров’я України.

Розроблено і впроваджено нові методи діагностики лямбліозу; доведено високу ефективність протипаразитарних препаратів у лікуванні хворих на алергійні дерматози із супутнім лямбліозом.

Розроблено модель розповсюдження ГРЗ на Тернопільщині восени 2009 р.  Вдосконалено лікування альтабором, інгавірином і ентеросорбентами.

Вперше успішно апробовано препарат з рибонуклеїнової кислоти дріжджів (нуклекс) при грипі, парагрипі, RS-, аденовірусній інфекціях. Застосування його сприяло ерадикації вірусів у хворих на ГРЗ, що документовано за допомогою ПЛР.

Авторство наукових досягнень співробітників кафедри засвідчують 118 патентів і авторських свідоцтв на винаходи, 72 рацпропозиції. Особливої уваги заслуговують такі винаходи: "Дуоденальний зонд" (а.с. 1047480), "Спосіб підготовки до ректороманоскопії" (а.с. 1111740), "Спосіб диференціальної діагностики вірусного гепатиту і механічної жовтяниці" (а.с. 1287000), "Спосіб прогнозування ефективності лікування вірусного гепатиту індукторами ендогенного інтерфероноутворення" (а.с. 16236556), “Спосіб оцінки стану шкіри та підшкірно-жирової клітковини“ (пат. Укр. 10093 – А), "Спосіб діагностики важкості перебігу гострих респіраторних вірусних інфекцій" (пат. Укр. 10096 – А), "Пристрій для пункції" (пат. Укр. 15250 – А), "Спосіб лікування товстої кишки" (пат. Укр. 10095 – А). "Спосіб діагностики поєднаних паразитозів" (пат. Укр. № u 201400412), "Спосіб діагностики тяжкості перебігу гострих респіраторних вірусних інфекцій" (пат. Укр. № u 201402674).

Розробки працівників кафедри, спрямовані на покращення надання медичної допомоги інфекційним хворим, були продемонстровані на виставках досягнень народного господарства. Вони удостоєні срібної та бронзової медалей, ряду дипломів. У січні 2006 р. О.С. Луцуку, згідно з Указом Президента України, присвоєно почесне звання заслуженого винахідника України.

У 2018 році доценти кафедри В.О. Качор та О.Л. Івахів були нагороджені  грамотами Управління охорони здоров"я Тернопільської обласної державної адміністрації за багаторічну сумлінну працю, високу педагогічну та професійну майстерність, вагомі досягнення у навчально-методичній, науковій, виховній роботі.


Відзнаки наших співробітників за багаторічну сумлінну працю, високу педагогічну та професійну майстерність, вагомі досягнення у навчально-методичній, науковій, виховній роботі (2017 р.)

З нагоди Дня Соборності України та за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю Президент України відзначив державними нагородами низку фахівців у різних галузях.